Udskriv

Lyst og energi

For den, der har lyst og energi til at dyrke sport, er der gode muligheder i Idrætsforeningen Radiometer, hvor medarbejdere og seniorer kan få del i de fornøjelser og glæder, som idrætsudøvelse kan give. Man kan endvidere deltage i nogle fritidsinteresser, der ikke kræver megen kondition. Der er i dag ca. 1000 medlemmer og aktiviteterne kan ses i listen til venstre.
I Idrætsforeningens lokaler i bygning F på RAD er der indrettet motionsrum med forskellige motionsredskaber, gymnastik sal, fotorum, bordtennislokaler, billard, dart, og 10 m luftskydebaner samt mødelokale og hyggerum til afslappende socialt samvær. 
Brug Idrætscenteret efter endt arbejdstid.
I Idræts-centerets opholdsrum kan vi tilbyde fri brug af: pool billard, air hockey, bordfodbold, stort farve TV, og wi og medlemmernes egen bogcafé, hvor man kan hygge sig med en gratis kop kaffe, te eller chokolade, mens man vælger en bog eller en video med hjem til aftenkaffen. 

Senest opdateret: Fredag, 11. marts 2016 18:54
 
Copyright - Idrætsforeningen Radiometer